لیفت سیلووِت

Written by Dr Elhami - دکتر الهامی on May 10th, 2011. Posted in Uncategorized

برای جوانسازی و درمان افتادگی پوست صورت (لیفت صورت یا لیفتینگ صورت) کِرِم ها و محصولات گوناگونی به بازار جهانی عرضه شده است. اما باید توجه داشت کرم ها و محصولات مشابه تنها می توانند تا حدودی چروک های سطحی  و میلی متری پوست را درمان نمایند و تاثیر اساسی بر افتادگی پوست از توان کرم ها و محصولات مشابه خارج است.

روش های جوانسازی با لیزر  نیز به دلیل برداشتن ضخامت مشخصی از پوست و پس از آن زمان انتظار زیاد برای بهبودی، اگر چه جوانسازی را در عمق بیشتری از پوست ایجاد می کند ولی هرگز نمی تواند مشکل اصلی پوست صورت را برطرف نماید. مشکل اصلی، حرکت رو به پایین پوست، تغییر خاصیت کلاژن های زیرپوستی و کاهش خاصیت الاستیکی پوست است که به مرور زمان اتفاق افتاده و اگر چه تا حدودی موارد بالا با تابش لیزر یا آی. پی. ال. بهتر می شود اما به طور بنیادین مسئله حل نمی شود.

سایر روش ها مانند رادیوفرکانس یا آر. اف. و اولتراسوند یا یو. اس. نیز با تحریک کلاژن سازی تا حدودی وضعیت را بهتر می کنند اما باز مشکل اصلی پا برجا باقی می ماند.

تا سال های اخیر تنها راه لیفت صورت انجام جراحی پرهزینه، پر دردسر و پر عوارض بود. بیمار باید جهت انجام لیفت در بیمارستان بستری و عمل جراحی سنگین را متحمل می گشت. استرس های قبل از عمل، دردسرهای بستری شدن در بیمارستان های وطنی!، خطرات حین بیهوشی و عمل، دردها و عوارض بعد از عمل، داشتن صورتی متورم، کبود و پر از خون مردگی تا 3 ماه پس از عمل و بسیاری ناگفتنی های دیگر! همه و همه دست به هم داده و موجب شده اند که عمل لیفت در  میان انواع اعمال جراحی، آماری کم و استثنایی داشته و اقبال مردمی خوبی نداشته باشد. اضافه کنید بر مطالب فوق این موضوع مهم را که عمل جراحی لیفت صورت فقط و فقط یک بار قابل انجام است و در بهترین شرایط و توسط ماهرترین جراحان پلاستیک پس از حداکثر 5 تا 6 سال به حالت اول و شاید زشت تر از قبل!! برگردد.

تقاضای روزافزون مردم برای لیفت صورت و وجود روش های ناکارامد یا نامطلوب (از نظر سطح رضایتمندی بیمار) باعث گردید لیفت صورت به موضوع تحقیقاتی بسیاری از شرکت های بزرگ دنیا تبدیل شود. برنده ی این رقابت دشوار کمپانی بزرگ سیلووت بود که با اختراع نخ 360 درجه تحولی بزرگ را در عرصه ی زیبایی و جوانسازی به وجود آورد.

لیفت سیلووت پاسخ مناسبی به شلی و افتادگی پوست صورت و بدن است. در این روش پوست بیمار با تکنیک خاصی بالا کشیده می شود. این روش با بیحسی موضعی ، در مطب، و بدون نیاز به بستری شدن و تحمل جراحی سنگین قابل انجام است. لیفت صورت با روش سیلووت بیشتر شبیه یک معجزه است. معجزه ای که در عرض حداکثر یک ساعت و نیم چهره ی شما را، بدون اغراق، حداقل 10 تا 15 سال جوان تر می کند. بلافاصله پس از عمل نتایج کار قابل مشاهده و انصافا تعجب برانگیز است.

همین نتایج شایان توجه بود که باعث شد پس از 6 سال بررسی موشکافانه، سخت گیرترین سازمان نظارتی دنیا یعنی سازمان نظارت دارو و غذای امریکا، مهر تایید بر نخ های 360 درجه ی سیلووت بزند و خیال پزشکان و بیماران را راحت نماید.

با ورود روش سیلووت در دنیای زیبایی، باید اعتراف کرد که قواعد بازی عوض شده و معادلات قدیمی بهم ریخته است. لیفت سیلووت یک سونامی در قلمرو دیگر روش های زیبایی ایجاد کرده که ابعاد آن روز به روز در حال گسترش است.

امروزه لیفت سیلووت علاوه بر صورت برای بالا کشیدن ابرو (لیفت ابرو) ، بالا کشیدن باسن (لیفت باسن) جای خود را تثبیت کرده و مژده اینکه خبرهای جدیدی برای لیفت سینه (لیفت پستان) در راه است و به همین زودی ابعاد سونامی سیلووت قلمرو جراحی عمومی را نیز درمی نوردد.

شک نکنید که لیفت سیلووت زیباترین و هنرمندانه ترین کار زیبایی است که امروزه در جهان انجام می شود. نگاهی به تصاویر قبل و بعد از سیلووت، آنچه که بیان شد را اثبات می کند.